MENU/PODMENU
AKTUÁLNĚ

Z důvodu vládního nařízení bude od 12. 10. do odvolání muzeum uzavřeno. O dalším vývoji Vás budeme informovat zde a na našich FB stránkách.

Všechny aktuality
FACEBOOK

O expozici

Prezentuje soukromou sbírku Marie Létalové a Petra Holobrádka formou stálé expozice, doplněnou o některé zápůjčky od dalších přátel – sběratelů. Znázorňuje prostředí obce Lednice v období dvacátých a třicátých let 20. století.

První myšlenka ke zrodu soukromého muzea vznikla v průběhu roku 2012, kdy se naše sbírky rozrůstaly do větších rozměrů, pro domácí prostředí hůře skladovatelných. Také jsme se chtěli podělit s veřejností o nashromážděné předměty a tak umožnit, aby v budoucnu mohly plnit i výchovně vzdělávací funkci pro mladší generaci nebo jen vzbudit nostalgickou představu o časech, ve kterých žili naši předkové.

Začali jsme se tedy poohlížet po vhodných prostorech pro instalaci stálé expozice tematicky zasazené do meziválečného období. Obec Lednice nám nabídla půdní prostory v budově TIC na náměstí, které nám k tomuto účelu plně vyhovovaly a tak jsme se pustili do příprav. Expozici můžete navštívit od dubna 2014.

Přístup do expozice není bezbariérový. Vchod do budovy vede do tzv. vyvýšeného přízemí (5 schodů) a do expozice v prvním patře se musí vystoupat po schodišti (25 schodů). V expozici už je pak možné pohybovat se volně s kočárkem/vozíčkem.